header-new2

  • Тисменицька міська рада
    Тисменицька міська рада
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ   ---------

Дезінфекція води в криниці

При замуленні криниць та підтопленнях прибудинкової території проводять дезінфекцію води в криницях за епідемічними показами. Розпочинають з дезінфекції підводної частини колодязя.

Колодязь повністю звільняють від води за допомогою насоса або відер. Перед тим, як спуститись у колодязь необхідно з’ясувати наявність  у ньому вмісту вуглекислого газу.  Для цього на дно колодязя опускають запалену свічку у відрі. Якщо вона гасне, то спускатись у колодязь небезпечно.

Колодязь очищають від сторонніх предметів та намулу.

Стінки зрубу очищують від обростання, за потреби ремонтують. Відразу після чистки, не чекаючи наповнення колодязя водою, потрібно провести дезінфекцію його стінок і дна 2% розчином хлорного вапна. Його готують з розрахунком 20 г засобу на літр води, добре перемішують і наносять на стінки пензлем чи обприскують з гідропульта.

Завершивши дезінфекцію зрубу, необхідно почекати, доки наповниться колодязь водою. 

Коли колодязь наповниться водою, потрібно провести хлорування більш концентрованим розчином. Готують його зазделегідь з розрахунку 200 г порошку на літр води, дають настоятися під кришкою протягом 24 години, а потім акуратно зливають верхній шар дезінфікуючого розчину (без осаду). Освітлений дезрозчин виливають у колодязь, а воду в ньому ретельно розмішують, кілька разів дістаючи її відром і виливаючи назад. Шахту накривають кришкою і залишають на 12-24 години. На наступний день процедуру повторюють знову. На третій день потрібно знову повністю відкачати з шахти всю воду і обполоснути стінки колодязя чистою водою. Після того, як колодязь знову наповниться, ним можна користуватися, але в перші два тижні воду для пиття бажано кип'ятити.

 Проведення санації шахтних колодязів допускається як спеціалізованими організаціями, так і самостійно власникамиколодязів при дотриманні техніки безпеки та застосуванні засобів індивідуального захисту.

З метою дезінфекції застосовуються дозволені Міністерством охорони здоров’я України деззасоби, які внесено у відповідний державний реєстр дезінфекційних засобів, що випускаються у вигляді таблеток,  розчинних у воді, наприклад серед них добре відомі: «Акватабс-8,68»,  «Жавель-клейд», «Брілліантовий міг», «Жавілар Плюс», а також хлорне вапно, гіпохлорит кальцію або хлоровмісні патрони.      

Після проведення санації (чистки, ремонту зрубу, дезінфекції надводної та підводної частини) колодязя бажано провести лабораторний контрольякості питної води на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники, як це регламентують додатки № 1, № 2 до Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10).

Богородчанський відділ

Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Календар новин

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
join-us-facebook 
lot 
1645021179
 
ЦНАП
 
diia1-1
 
gid1
 
єдопомога
 
265x245
 протидія насильству
 
el vpered
 
Фотоклуб КОЛУМБ м.Тисмениця