Державна служба зайнятості
- Перегляди: 3822
Державна служба зайнятості – централізована система державних установ, діяльність якої спрямовується та координується Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
На сьогодні державна служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, вона на безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття, а також здійснює виплату матеріального забезпечення у зв'язку з тимчасовою втратою роботи.
Головними завданнями державної служби зайнятості на сучасному етапі є:
- розвиток активних програм сприяння зайнятості населення;
- підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці;
- адресна допомога у працевлаштуванні соціально незахищених категорій населення;
- запровадження нових партнерських відносин з роботодавцями, стимулювання їх до створення нових робочих місць.
Всі відділення Служби працюють за єдиною схемою надання послуг. Клієнти можуть звернутися до будь-якого центру зайнятості та отримати всі передбачені законодавством соціальні послуги, пов’язані з працевлаштуванням. У службі зайнятості створена уніфікована оперативна база вакансій, шукачів роботи та можливостей проходження професійного навчання по всій країні. Це дозволяє розширити зону пошуку роботи для безробітних не тільки в межах району чи області, а й держави в цілому.
Служба зайнятості постійно модернізується та розвивається, дбає про постійне вдосконалення соціального захисту українських громадян від безробіття.
Режим роботи Тисменицької районної філії
Івано-Франківського обласного центру зайнятості
ПОНЕДІЛОК 8-00 – 17-15
ВІВТОРОК 8-00 – 17-15
СЕРЕДА 8-00 – 17-15
ЧЕТВЕР 8-00 – 17-15
П‘ЯТНИЦЯ 8-00 – 16-00
СУБОТА ВИХІДНИЙ
НЕДІЛЯ ВИХІДНИЙ
Ми у Facebook https://www.facebook.com/TysCZ
Контактний номер 034-36 2-10-05
-----
29.05.2023
Майже 400 роботодавців Прикарпаття вже отримали компенсацію витрат за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб
Івано-Франківський обласний центр зайнятості продовжує розгляд заяв від роботодавців на отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.
Наразі вже 396 роботодавців Івано-Франківщини отримали позитивне рішення щодо компенсації за працевлаштування 663 внутрішньо переміщених осіб. З них 96 роботодавців подали заявку на компенсацію за працевлаштування ВПО цього року.
Нагадуємо, що роботодавці, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати компенсацію витрат на оплату праці таких працівників протягом 2-ох місяців у розмірі 6700 гривень щомісячно за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, за яку сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.
Для отримання такої компенсації витрат роботодавець повинен не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування внутрішньо переміщеної особи подати до служби зайнятості заяву про компенсацію витрат:
- в електронній формі - через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія;
- в паперовій формі - особисто під час відвідування служби зайнятості або надіслати на адресу електронної пошти центру зайнятості за місцем реєстрації роботодавця.
Детальніше про процедуру надання компенсації читайте на сайті Державної служби зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-robotodavcyam-za-vpo, а також звертайтесь за консультацією до фахівців Івано-Франківської обласної служби зайнятості за номером тел. гарячої лінії 066 655 40 33.
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
-----
25.05.2023
«Армія відновлення» - працюючи наближаємо Перемогу!
В рамках урядового проєкту «Армія відновлення» на Прикарпатті укладено 76 договорів на проведення суспільно корисних робіт, до яких залучено 344 особи з числа зареєстрованих безробітних, в тому числі 18 внутрішньо переміщених осіб. Усього за виконання суспільно корисних робіт по області виплатили вже понад 1,3 млн грн.
Найчастіше безробітних Івано-Франківщини залучають до виконання таких видів суспільно корисних робіт:
- надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам середовища;
- заготівля дров для опалювального сезону;
- ремонт і будівництво житлових приміщень;
- ремонтно-відновлювальні роботи, насамперед роботи, що виконуються на об'єктах забезпечення життєдіяльності;
- надання послуг в пунктах незламності;
- роботи, пов'язані з підтриманням громадського порядку;
- організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій;
- роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації, пристосування існуючих наземних або підземних приміщень під найпростіші укриття.
Завдяки організації суспільно корисних робіт вдається розв'язати низку актуальних для життєдіяльності громади питань, а також на деякий час залучити безробітних осіб до легальної зайнятості з гарантованим заробітком.
Нагадуємо, що до «Армії відновлення» може долучитися кожен охочий. Для цього потрібно звернутися до будь-якого підрозділу служби зайнятості за місцем перебування.
У разі участі в суспільно корисних роботах оплата праці здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними особами укладається строковий трудовий договір. Оплата праці не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні складає 6700 грн, що є більшою за середню виплату допомоги по безробіттю.
Якщо у вас виникають будь-які питання щодо укладання договору на проведення суспільно корисних робіт, зверніться до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
------
22.05.2023
Оновлено порядок реєстрації та перереєстрації безробітних
До уваги громадян, які шукають роботу!
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2023 № 446 з 10 травня 2023 року набрав чинності новий порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (https://is.gd/MQv9AC).
Важливі зміни, які були внесені до порядку:
1. Реєстрацію та перереєстрацію зареєстрованих безробітних (https://is.gd/haLpAM), а також припинення реєстрації (https://is.gd/YvtG6M) можна здійснити через Портал Дія, засобами мобільного додатку Дія, або безпосередньо під час відвідування центру зайнятості.
2. Під час дії воєнного стану, внутрішньо переміщені особи, які не мають необхідних документів передбачених Порядком, можуть отримати статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.
3. До переліку осіб, які мають право на отримання статусу зареєстрованого безробітного, внесено членів добровольчих формувань, які на безоплатній основі уклали контракт добровольця територіальної оборони.
4. До участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру за направленням центру зайнятості можуть залучатися не тільки зареєстровані безробітні, а і особи, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення без припинення трудових відносин.
5. Право на достроковий вихід на пенсію за віком отримали особи, які втратили роботу, а до досягнення пенсійного віку залишилось не більше півтора року. Ця норма законодавства діє за таких умов:
• реєстрація особи у центрі зайнятості впродовж 30 календарних днів з дати звільнення;
• відсутність для особи протягом 7 календарних днів підходящої роботи відповідно до статті 46 Закону України «Про зайнятість населення»;
• наявність страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі.
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
------
22.05.2023
Можливістю отримати ваучер на навчання від початку року вже скористалися 211 осіб
Державна служба зайнятості пропонує унікальну можливість для осіб, які бажають працевлаштуватися на омріяну роботу - підвищити свій фаховий рівень, або здобути нову професію чи спеціальність за допомогою ваучера на безкоштовне навчання.
Такий документ видається для осіб, які не перебувають на обліку в службі зайнятості та відповідають певним вимогам. Детальніше ознайомитись з Постановою КМУ від 20.03.2013 року № 207, яка визначає Порядок видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, ви можете за посиланням https://is.gd/MZRK2L.
До прикладу, від початку року на Прикарпатті можливістю отримати ваучер та пройти безкоштовне навчання скористалися вже 211 осіб.
Нагадаємо, що для отримання ваучера вам необхідно:
- звернутися до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості та повідомити про бажання отримати ваучер на навчання (контактні телефони та адреси за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
- вибрати професію, за якою бажаєте навчатися. Ознайомитись з переліком професій можна тут: https://is.gd/qjIfuw.
- подати до служби зайнятості необхідний пакет документів. Перелік документів тут: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery.
- отримати позитивне рішення служби зайнятості щодо видачі вам ваучера.
- отримати ваучер.
- вибрати навчальний заклад.
- пройти навчання.
Тому, якщо Ви хочете йти в ногу з часом, обов’язково скористайтеся можливістю покращити свій професійний рівень та будьте попереду молоді не тільки у життєвому досвіді, а й у знаннях та професійних навичках. А в цьому вам допоможе служба зайнятості.
Для отримання детальнішої інформаціїщодо процедури отримання ваучера зверніться за консультацією до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
------
12.05.2023
Від початку року послугами обласної служби зайнятості скористалися понад 10 тисяч осіб
У січні - квітні 2023 року з філіями Івано-Франківського обласного центру зайнятості співпрацювало 1,9 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 4,4 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 3,0 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 69,5%.
Послугами служби зайнятості у січні - квітні 2023 року скористалися 10,3 тис. осіб, з них 8,5 тис. зареєстрованих безробітних.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 3,3 тис. осіб, зокрема 2,4 тис. зареєстрованих безробітних.
До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 67 осіб. Крім того, 198 осіб були залучені до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 853 безробітних особи проходили професійне навчання.
Станом на 1 травня 2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 3,5 тис. осіб.
Вкотре звертаємо увагу на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення та наголошуємо, що офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (адреса та контактні телефони за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
------
09.05.2023
36 подавачів заяв з Івано-Франківщини вже отримали позитивне рішення Державного центру зайнятості щодо надання їм мікрогрантів
З 1 лютого 2023 року продовжила діяти урядова програма надання грантів для створення або розвитку бізнесу «єРобота», яка спрямована на сприяння функціонуванню малого і середнього бізнесу та створення нових робочих місць.
Станом на 09.05.2023 року Державний центр зайнятості прийняв позитивні рішення щодо надання мікрогрантів 36 подавачам заяв з Івано-Франківщини, серед яких 4 особи з числа внутрішньо переміщених осіб. Після отримання коштів мікрогранту дані особи зобов’язані створити 73 нові робочі місця.
Якщо ви також бажаєте скористатися можливістю отримати мікрогрант на започаткування або розширення власної справи, вам необхідно:
1. скласти бізнес-план;
2. подати документи через портал «Дія»;
3. захистити бізнес-план;
4. отримати позитивне рішення та відкрити рахунок в банку;
5. отримати кошти та розпочати свою діяльність.
Також нагадуємо, що Івано-Франківський обласний центр зайнятості щоденно надає консультації у телеграм-каналі https://t.me/DCZ_IF та щовівторка о 10:00 год проводить онлайн-консультування щодо отримання мікрогрантів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.22 №738 (зі змінами) «Деякі питання надання грантів бізнесу» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/738-2022-%D0%BF#n19.
Щоб взяти участь у онлайн-консультуванні вам необхідно попередньо заповнити анкету учасника https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqPmEF4qEBXeoMP5tD90q9KW7ZL1D3uEOepXBZqdeGMnHBVw/viewform?usp=sf_link та перейти за посиланням для участі в онлайн-зустрічі https://us05web.zoom.us/j/5820263441?pwd=MkNRM2pmRXhFQTJ5c1Q0c1UrYjBCUT09 (Ідентифікатор конференції - 5820263441. Код доступу - 12345678).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
------
28.04.2023
Хто може претендувати на програму «Грант для ветеранів»?
З 10 квітня 2023 року в рамках реалізації урядового проєкту єРобота почала діяти нова програма – надання грантів для ветеранів та членів їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу (надалі - «Грант для ветеранів»).
Ключова вимога – створення нових робочих місць. Таким чином держава не лише підтримує бізнес, але й вирішує питання працевлаштування громадян. Кошти, надані підприємцям, а це можуть буть гранти до 1 млн грн, повертаються державі у вигляді сплачених податків та зборів.
Порядок надання визначає такі категорії грантоотримувачів:
- учасник бойових дій – фізична особа у значенні, наведеному в п. 2, 11, 19-24 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
- особа з інвалідністю внаслідок війни – фізична особа у значенні, наведеному в п. 1, 4, 7, 11-13 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
- учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрована як фізична особа-підприємець;
- один із подружжя учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни – тільки дружина або чоловік. Подання заяви в цьому випадку потребує згоди чоловіка чи дружини заявника з підтвердженням кваліфікованим електронним підписом також через Дія.
Не приймаються до розгляду заяви від суб’єктів господарювання державного та комунального сектору економіки.
Консультації з питань отримання грантів для ветеранів та членів їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу ви також можете отримати, зателефонувавши на номер телефону гарячої лінії обласної служби зайнятості – 066-655-40-33 або звернувшись в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні телефони та адреси за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
----------
14.04.2023
Які напрямки витрат можуть покриватися за рахунок гранту на створення або розвиток власного бізнесу?
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 286, серед іншого, внесено зміни до урядової постанови від 21 червня 2022 року № 738 та затверджено Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей.
Пунктом 5 Порядку визначено, що гранти надаються для покриття витрат на провадження господарської діяльності за такими напрямами:
придбання меблів, обладнання, транспортних засобів (які будуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях), необхідних для провадження господарської діяльності, що не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання гранту на створення або розвиток власного бізнесу (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього АТ “Ощадбанк” відповідно до договору застави);
закупівля ліцензійного програмного забезпечення (такі витрати повинні становити сумарно не більше 50 відсотків розміру гранту);
закупівля свійських тварин, птиці та бджіл, молодняка тварин та птиці, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (такі витрати повинні становити сумарно не більше 70 відсотків розміру гранту);
послуги з маркетингу та реклами (такі витрати повинні становити не більше 10 відсотків розміру гранту);
плата за оренду нежитлового приміщення (такі витрати повинні становити не більше 25 відсотків розміру гранту);
плата за оренду обладнання (такі витрати повинні становити не більше 30 відсотків розміру гранту);
придбання на умовах лізингу обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (такі витрати повинні становити не більше 50 відсотків загального розміру гранту);
використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).
Ознайомитись з текстом Порядку можна на урядовому вебпорталі https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/286-2023-%D0%BF#Text
Подати заяву на грант для ветеранів та членів їх сімей можна прямо зараз https://is.gd/3F48xH.
----------
12.04.2023
Понад 9 тисяч осіб скористалися послугами обласної служби зайнятості від початку року
У січні - березні 2023 року з усіма структурними підрозділами Івано-Франківського обласного центру зайнятості співпрацювало 1,6 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 3,5 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 2,3 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 65,0%.
Послугами служби зайнятості у січні - брезні 2023 року скористалися 9,1 тис. осіб, з них 7,8 тис. зареєстрованих безробітних.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 2,5 тис. осіб, зокрема 1,8 тис. зареєстрованих безробітних.
До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 46 осіб. Крім того, 68 осіб були залучені до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 753 безробітних проходили професійне навчання.
Станом на 1 квітня 2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 3,9 тис. осіб.
Вкотре звертаємо увагу на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення та наголошуємо, що офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (адреса та контактні телефони за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
----------
06.04.2023
Розширено перелік осіб, які за сприяння служби зайнятості можуть отримати ваучер на навчання
До уваги громадян, які бажають змінити фах, або підвищити свою кваліфікацію!
Уряд розширив перелік осіб, які за сприяння служби зайнятості можуть отримати ваучер на навчання https://is.gd/fZJ4Fl.
Такий документ видається службою зайнятості особам, які не перебувають на обліку як безробітні, та відповідають певним вимогам. За допомогою ваучера люди можуть опанувати нові навички та професії, щоб знайти роботу, яка є затребувана на ринку праці. При цьому громадяни можуть самостійно обирати заклад освіти, в якому бажають навчатися.
Ваучер на професійну перепідготовку, підвищення кваліфікації та навчання надається в розмірі не більше 10 прожиткових мінімумів, що на даний час складає 26 тисяч 840 гривень.
Отримати відповідний ваучер можуть наступні категорії громадян:
- особи віком старше 45 років;
- звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби) або правоохоронних органів у зв’язку із скороченням чисельності штату або за станом здоров’я;
- звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО;
- внутрішньо переміщені люди;
- особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
- люди з інвалідністю (за відсутності підходящої роботи);
- люди, які отримали поранення чи захворювання внаслідок військової агресії.
Порядком також передбачено, що на підставі ваучера здійснюється спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями без прив’язки цих професій до пріоритетних видів економічної діяльності.
Якщо ви бажаєте отримати детальнішу інформацію про отримання ваучера на навчання, зверніться за консультацією до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні телефони та адреси за посиланням https://ifr.dcz.gov.ua/publikaciya/kontakty-ivano-frankivskoyi-oblasnoyi-sluzhby-zaynyatosti).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
----------
24.03.2023
На Івано-Франківщині успішно працює урядова програма «єРобота»
Власна справа - це один із проєктів у рамках урядової програми єРобота. За цією програмою можна отримати мікрогрант на старт або розвиток бізнесу від 50 до 250 тис грн.
І це найбільш популярний напрямок допомоги серед підприємців Івано-Франківської області. Отримати мікрогрант можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду підприємницької діяльності. До прикладу, вже 8 осіб у цьому році отримали позитивні рішення згідно даної програми.
Служба зайнятості постійно співпрацює з одержувачами мікрогрантів, які отримали їх в минулому році таздійснює супровід з метою надання їм практичної та методичної допомоги.
З цією метою 22 березня 2023 року за сприяння Івано-Франківської філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар на тему «Легалізація трудових відносин, детінізація заробітної плати та відповідальність за недотримання вимог законодавства про працю» для роботодавців, які отримали мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу, за участю соціальних партнерів служби зайнятості.
Відкрив захід директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк, який наголосив на важливості співпраці служби зайнятості з роботодавцями та зазначив, що державна програма «єРобота» успішно працює у нашій області.
Тетяна Захар, в.о. директора Івано-Франківської філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості, ознайомила роботодавців із ситуацією на місцевому ринку праці, видами соціальних послуг, які надає служба зайнятості.
Під час заходу представники управління інспекційної діяльності в Івано-Франківській області, управління ДПС в Івано-Франківській області та управління праці виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради поінформували роботодавців про дотримання закону щодо легалізації трудових відносин, заробітної плати та відповідальності за порушення законодавства про працю, про систему податкового права та про переваги легальної зайнятості, ведення соціально відповідального бізнесу і детінізації трудових відносин.
Нагадуємо, що Івано-Франківський обласний центр зайнятості щоденно надає консультації у телеграм-каналі https://t.me/DCZ_IF та щовівторка о 10:00 год проводить онлайн-консультування щодо отримання мікрогрантів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.22 №738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/39-2023-%D0%BF#Text
Для бажаючих взяти участь у онлайн-консультуванні потрібно попередньо заповнити анкету учасника https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqPmEF4qEBXeoMP5tD90q9KW7ZL1D3uEOepXBZqdeGMnHBVw/viewform?usp=sf_link
Для участі в онлайн-зустрічі переходьте за посиланням https://us05web.zoom.us/j/5820263441?pwd=MkNRM2pmRXhFQTJ5c1Q0c1UrYjBCUT09
Ідентифікатор конференції: 5820263441. Код доступу: 12345678.
Консультації з питань отримання мікрогранту на створення або розвиток власної справи ви також можете отримати, зателефонувавши на номер телефону гарячої лінії обласної служби зайнятості – 066-655-40-33.
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
----------
21.03.2023
Майже 8 тисяч осіб скористалися послугами обласної служби зайнятості від початку року
У січні - лютому 2023 року з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 1,1 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 2,4 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 1,4 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 57,2%.
Послугами служби зайнятості у січні - лютому 2023 року скористалися 7,8 тис. осіб, з них 6,8 тис. зареєстрованих безробітних.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 1,5 тис. осіб, зокрема 1,1 тис. зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 1 безробітного.
Крім того, 27 осіб було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 577 безробітних проходили професійне навчання.
Станом на 1 березня 2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 4,2 тис. осіб.
Вкотре звертаємо увагу на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення та наголошуємо, що офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до фахівців служби зайнятості (адреса та контактні телефони за посиланням https://ifr.dcz.gov.ua/publikaciya/kontakty-ivano-frankivskoyi-oblasnoyi-sluzhby-zaynyatosti).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
----------
15.03.2023
Фінансова допомога на відкриття власної справи для непрацюючих членів малозабезпечених сімей
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 № 397 «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» (https://bit.ly/3mdA5IV) непрацюючі члени малозабезпечених сімей, які зареєстровані як безробітні, можуть отримати фінансову допомогу на започаткування власної справи, а також, за необхідності, безкоштовне навчання.
Така допомога від держави надається у розмірі не більше ніж 15 мінімальних зарплат і є безвідсотковою та поворотною. Її необхідно повернути через три роки підприємницької діяльності. При цьому сума, яку необхідно повернути, буде зменшена на розмір сплачених за три роки податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Право на отримання коштів для відкриття підприємницької діяльності має непрацююча працездатна особа з числа членів малозабезпеченої сім’ї у разі її реєстрації в службі зайнятості як безробітної.
Для сприяння організації підприємницької діяльності служба зайнятості надає особам, які виявили бажання отримати фінансову допомогу та зареєстровані як безробітні, профорієнтаційні послуги, консультації з питань провадження підприємницької діяльності та організовує для них професійне навчання відповідно до норм чинного законодавства, в процесі якого допомагає скласти бізнес-план.
Також якщо підприємець працевлаштує за направленням служби зайнятості ще двох осіб із числа членів малозабезпечених сімей строком не менше ніж на 2 роки, повертати допомогу державі не потрібно.
У разі виникнення запитань працівники обласної служби зайнятості оперативно нададуть вам консультацію на офіційному телеграм-каналі онлайн-підтримки https://t.me/DCZ_IF, або за номером телефону гарячої лінії Івано-Франківського обласного центру зайнятості – 066-655-40-33.
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
-----------
10.03.2023
Суспільно корисні роботи – спільними зусиллями наближаємо перемогу!
Одним із напрямків співпраці Івано-Франківської обласної служби зайнятості з територіальними громадами та роботодавцями є організація суспільно корисних робіт.
Суспільно корисні роботи – це один із видів тимчасової зайнятості, який має оборонний характер або ж слугує для ліквідації надзвичайних ситуацій, які виникли в період воєнного стану. Основна мета організації та проведення таких робіт – це задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та сил цивільного захисту у зв’язку з військовою агресією з боку російської федерації проти України, забезпечення функціонування економіки та системи забезпечення життєдіяльності, в тому числі соціально незахищених верств населення.
До суспільно корисних робіт залучаються зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені, а також працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, за домовленістю з керівниками.
У разі участі в суспільно корисних роботах оплата праці безробітним особам здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними особами укладається строковий трудовий договір. Оплата праці не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні складає 6700 грн, що є більшою за середню виплату допомоги по безробіттю.
У березні 2023 року на Івано-Франківщині вперше організовано суспільно корисні роботи, до яких залучено 16 безробітних осіб, що перебувають на обліку в Косівській філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості. Безробітні працюватимуть на комунальному підприємстві «Центр надання соціальних послуг Яблунівської селищної ради» та у відділі соціальної роботи Рожнівської сільської ради.
Основним видом тимчасової зайнятості є надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам середовища.
Працівники служби зайнятості області і надалі продовжуватимуть співпрацю з місцевими органами влади щодо залучення до суспільно корисних робіт ще більшої кількості працездатних осіб з числа безробітних, що перебувають на обліку в службі зайнятості, адже організація та проведення суспільно корисних робіт в умовах сьогодення – це не лише додатковий дохід для працездатних громадян, а й вагомий внесок на підтримку економіки країни.
Якщо у вас виникають будь-які питання щодо укладання договору на проведення суспільно корисних робіт, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні телефони та адреси за посиланням https://ifr.dcz.gov.ua/publikaciya/kontakty-ivano-frankivskoyi-oblasnoyi).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а, м. Івано-Франківськ, 76002
(0342) 755614
066) 3711836
----------
07.03.2023
Найбільш затребувані вакансії у січні-лютому 2023 року
Від початку року роботодавці проінформували службу зайнятості про наявність 2,4 тис. вакансій.
За професійними групами, структура вакансій, поданих роботодавцями до служби зайнятості у січні-лютому 2023 року, була наступною:
• працівники сфери торгівлі та послуг (24);
• кваліфіковані робітники з інструментом (15%);
• робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (14%);
• фахівці (12%);
• професіонали (11%);
• представники найпростіших професій (8%);
• технічні службовці (7%);
• керівники, менеджери (6%);
• кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств (3%).
У розрізі професій, найбільший попит роботодавців від початку року спостерігався на працівників сфери торгівлі та послуг – це продавці, кухарі, охоронники, бармени, офіціанти, молодші медичні сестри (санітарки).
Також досить затребуваними були кваліфіковані робітники з інструментом (швачки, пекарі, слюсарі-ремонтники, слюсарі з ремонту колісних транспортних виробів, робітники з комплексного обслуговування й ремонту будинків) та робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (водії автотранспортних засобів, трактористи, оператори котельні, водії навантажувача).
Високий попит був на фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, медичних сестер, асистентів фармацевта, асистентів вчителя.
Затребуваними були також професіонали: інспектори, вчителі закладу загальної середньої освіти, спеціалісти державної служби, фармацевти, вихователі закладу дошкільної освіти.
Серед найпростіших професій роботодавці найбільше потребували підсобних робітників, прибиральників, кухонних робітників, робітників з благоустрою, укладальників-пакувальників, двірників.
Якщо ви також маєте потребу в працівниках, або ж шукаєте роботу, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні телефони та адреси за посиланням https://ifr.dcz.gov.ua/publikaciya/kontakty-ivano-frankivskoyi-oblasnoyi).
Для пошуку роботи скористайтеся сервісом «Єдиний портал вакансій» на сайті Державної служби зайнятості (https://jobportal.dcz.gov.ua).
Консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!