header-new2

  • Тисменицька міська рада
    Тисменицька міська рада
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ   ---------

Статті

ТИСМЕНИЦЬКА МІСЬКА РАДА РОБИТЬ УСЕ МОЖЛИВЕ, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ТИСМЕНИЦЬКУ ЛІКАРНЮ

0Керівництво Тисменицької міської ради, депутати та члени виконавчого комітету з метою захисту інтересів мешканців громади, відстоювання їх конституційного права на отримання якісної медичної допомоги вимагають у Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОВА включити КНП «Тисменицька міська лікарня» до числа загальних лікарень Івано-Франківського кластеру.
   Так, 04 травня 2023 року відбулися засідання сесії та виконавчого комітету Тисменицької міської ради, під час яких прийнято звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я, народного депутата України Ігоря Фріса, Івано-Франківської ОВА, Івано-Франківської обласної ради щодо формування спроможної мережі госпітального округу Івано-Франківської області з урахуванням вимоги органу місцевого самоврядування – Тисменицької міської територіальної громади.
 
2
 
 
3
 
4
 
Як зазначено у зверненні, спроможна мережа Івано-Франківської області формувалася Департаментом охорони здоров’я Івано-Франківської ОВА. У процесі формування мережі відбувалися моніторингові зустрічі представників Департаменту з керівниками територіальних громад та генеральними директорами закладів охорони здоров’я області. Однак представники Департаменту охорони здоров'я протягом цього періоду жодного разу не відвідали Тисменицьку територіальну громаду та лікувальні заклади громади. Це викликало занепокоєння щодо можливого виключення комунального некомерційного підприємства «Тисменицька міська лікарня» з переліку спроможної мережі закладів Івано-Франківської області та відповідно із не визначенням джерел його фінансування.
Проєкт мережі закладів охорони здоров’я області не був представлений для загального обговорення. Тисменицька міська рада зверталася до голови Івано-Франківської ОВА Світлани Онищук та директора Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОВА Ігоря Дмитренка з проханням включити КНП «Тисменицька міська лікарня» до плану спроможної мережі закладів охорони здоров'я Івано-Франківської області. Відповідне звернення було прийняте на засіданні виконавчого комітету Тисменицької міської ради 26 квітня 2023 року.
Однак 28 квітня 2023 року Івано-Франківська районна державна адміністрація проводила нараду з питань формування спроможної мережі закладів охорони здоров'я Івано-Франківського району, на якій представників територіальних громад було поставлено перед фактом щодо віднесеності лікарень області до певного виду. У даному рішенні КНП «Тисменицька міська лікарня» Тисменицької міської ради не зараховано до числа загальних закладів охорони здоров’я, оскільки обслуговування населення становить до 30 тис. осіб. Згідно з поставою КМУ №174, загальним закладом охорони здоров’я визначається заклад охорони здоров’я, який надає медичну допомогу населенню територіальної громади або декільком громадам і забезпечує медичне обслуговування понад 40 тис. осіб.
Як аргумент під час наради представниками Тисменицької територіальної громади було представлено договори про обслуговування КНП «Тисменицька МЛ» стаціонарною допомогою жителів Єзупільської та Ямницької територіальних громад. Відповідно загальна кількість населення, яке обслуговується КНП зросла до більш, як 40 тис. осіб. А також вручено під протокол рішення виконавчого комітету Тисменицької міської ради № 01/02-83 від 26 квітня 2023 року. Однак ці аргументи щодо включення КНП «Тисменицька МЛ» до спроможної мережі закладів охорони здоров'я не були враховані.
Формування Івано-Франківського кластеру, який налічує 559,9 тис. населення та у якому визначено 3 кластерні лікарні в Івано-Франківському районі (а згідно із Постановою КМУ №174 мало б бути сформовано 5 кластерних лікарень) призведе до формування спотвореної мережі кластерних лікарень та погіршення надання медичної допомоги, а також порушення конституційних прав громадян на отримання якісної медичної допомоги.
Отже, Тисменицька міська рада звертається з вимогою зобов’язати Департамент охорони здоров'я Івано-Франківської ОВА сформувати як мінімум ще один кластер в Івано-Франківському районі та враховувати пропозицію Тисменицької міської територіальної громади і включити КНП «Тисменицька міська лікарня» Тисменицької міської ради до числа загальних лікарень Івано-Франківського кластеру.
ВАЖЛИВО: Сьогодні не йде мова про закриття Тисменицької лікарні. Керівництво міської ради, депутати, члени виконавчого комітету, адміністрація КНП «Тисменицька міська лікарня» докладають усіх зусиль, щоб заклад охорони здоров’я функціонував у нашій громаді і забезпечував надання якісних медичних послуг.
 

Календар новин

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
join-us-facebook 
lot 
1645021179
 
ЦНАП
 
diia1-1
 
gid1
 
єдопомога
 
265x245
 протидія насильству
 
el vpered
 
Фотоклуб КОЛУМБ м.Тисмениця